Kinderarts Michael Groeneweg, zorgmanager Peter van der Weegen en teamleider Joke van Halem namen de cheque in ontvangst.
De winkeliersvereniging en de ING Bank spannen zich al een tijd in om een financiële bijdrage te leveren voor de aanschaf van webcams op de couveuseafdeling. De webcams zijn een lang gekoesterde wens van de afdeling. Het is namelijk een manier voor ouders om thuis via de webcam hun baby te bekijken. Het contact tussen ouders en hun pasgeboren kind is beperkt als het kind in de couveuse ligt. Met de webcams wil het Maasstad Ziekenhuis die afstand wat verkleinen. Voorzitter van de winkeliersvereniging Leo van ’t Hof: ‘Wij zijn trots dat wij het bedrag van Euro 3.250,-- hebben ingezameld. Het project leeft bij de bevolking. De mensen zeggen: dit is een goed doel dat bij ons in de omgeving wordt gerealiseerd.’
Marathon
De directeur van de ING Bank IJsselmonde rende zich letterlijk in het zweet voor de kinderafdeling. Hij deed mee aan de ING marathon in New York en liet zijn sportieve prestatie belonen met sponsorgeld voor de webcams. Henk Manden kon in mei al Euro 2.500,-- aan de kinderafdeling overhandigen. Hij was zo onder de indruk van de presentatie daar, dat hij zei: dit bedrag wil ik verdubbelen. Het was dan ook niet zonder trots dat hij deze keer Euro 5.500,-- kon “meebrengen”. Als extraatje gaven Tom Steenbergen en Leo van ’t Hof een aantal kinder-dvd’s voor de televisie met dvd-speler in de behandelkamer.