Direct naarhoofdmenu / zoekveld
Home ... / Nieuws 2009 / Juni / Zorg, welzijn e...

Zorg, welzijn en verse espresso

Bezoekers en patiënten van het nieuwe ziekenhuis worden straks waarschijnlijk met elektrische busjes of treintjes van NS-station Lombardijen en de aanpalende parkeergarage naar het hart van de Zorgboulevard in Rotterdam-Zuid vervoerd.

Het plan voor het pendelvervoer is geboren omdat de parkeergarage achter het ziekenhuis wordt gebouwd en de entrees van het ziekenhuis en de andere zorginstellingen op de Zorgboulevard op een forse loopafstand van de parkeerplekken komen te liggen.

 

Het plan voor de pendelwagens en nog veel meer voornemens van de Vereniging Zorgboulevard werden vrijdag 26 juni gepresenteerd tijdens een bezoek van het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders aan de bouwlocatie van de Zorgboulevard.

 

Paul en wethouders

Van links naar rechts: directeur Paul Smits, 3e van links: Peter Lamers (rode das, Sport), Lucas Bolsius (financien), Hamit Karakus (volkshuisvesting), Jantine Kriens (gezondheid) en Hans Vervat (economische zaken en verkeer).

Maasstad Ziekenhuis + medimall = Zorgboulevard

Pal naast het nieuwe Maasstad Ziekenhuis begint nu ook de zogeheten medimall gestalte te krijgen. Samen vormen deze twee in uniforme stijl vormgegeven bouwprojecten de Zorgboulevard.

 

In de medimall, eigendom van vastgoedontwikkelaar Vestia, komen onder andere een Zorghotel, een dependance van Delta Psychiatrisch Centrum, een Geboortehotel en diverse winkels en horeca-gelegenheden. Op het zogeheten spoedplein van het ziekenhuis komt bovendien een goed geoutilleerde huisartsenpost.

4,4 miljoen beschikbaar voor bereikbaarheid

Het gemeentebestuur maakte eind vorige week al bekend dat het 4,4 miljoen euro beschikbaar stelt voor een betere bereikbaarheid van de Zorgboulevard, die ligt ingeklemd tussen de drukke verkeersaders Spinozaweg en IJsselmondse Randweg en het spoor van de NS.

 

Jantine Kriens in gesprek met deelraadsbestuurder Bram van Hemmen van de deelgemeente Ijsselmonde.

Jantine Kriens in gesprek met deelraadsbestuurder Bram van Hemmen van de deelgemeente IJsselmonde.

 

Behalve de treinen van station Lombardijen, stoppen er veel bussen en trams op de eerder genoemde Spinozaweg. Maar die drukke weg is op dit moment levensgevaarlijk om over te steken bij gebrek aan een zebrapad. Er zijn daarom plannen om een voetgangersbrug te bouwen tussen de parkeergarage achter het ziekenhuis en het voorplein voor de deur van het station.

Grote dienstverlener én grote werkgever

Wie de Zorgboulevard straks eenmaal heeft bereikt, kan er met gemak een hele middag verpozen. Bezoekers kunnen flaneren op een groot plein en een brede avenue met winkels en terrassen. Een van de etablissementen die er de deuren zal openen, is restaurant La Place die ook de restaurants van warenhuisketen Vroom en Dreesmann van koffie, vruchtensappen en allerlei dagverse delicatessen voorziet.

 

De Zorgboulevard zal tenslotte ook van grote betekenis zijn voor de werkgelegenheid op Zuid. Er zijn straks niet alleen artsen en verpleegkundigen werkzaam, maar ook beveiligers, winkel- en horecapersoneel, ict'ers, technici en zorgondersteunend personeel. Zorgboulevard Rotterdam wil met opleidingscentra als ROC Zadkine en Albeda gesprekken gaan voeren over scholingstrajecten en stageplaatsen.

De 'founding fathers' van de Zorgboulevard zijn ambitieus

Het Maasstad Ziekenhuis, de stichting Centrale Huisartsenposten Rijnmond, zorginstelling De Stromen Opmaat Groep, Kraamzorg Rotterdam en Delta Psychiatrisch Centrum verenigd vormen samen de 'founding fathers' van de Zorgboulevard. Zij werken nauw met elkaar samen om de zorg voor en het welzijn van de inwoners van Rotterdam-Zuid te verbeteren.

 

De gezondheid van de zuiderlingen is relatief slechter van die van de gemiddelde Rotterdammer en nog slechter dan die van de gemiddelde Nederlander. ,,Daar gaan we samen met de zorgpartners van de Vereniging wat aan doen,'' sprak vrijdag een strijdvaardige Machteld Braunius van de Zorgboulevard Rotterdam bv.

Zorgboulevard

Het Maasstad Ziekenhuis en het zorgverzamelgebouw vormen samen de Zorgboulevard. De Zorgboulevard is dé plek in Rotterdam op het gebied van zorg en welzijn waar een diversiteit aan (zorg-) partijen vertegenwoordigd is. Met station Lombardijen op loopafstand is de bereikbaarheid uitstekend!

lees verder

Zoeken