Direct naarhoofdmenu / zoekveld
Home ... / Projecten Stich... / Ruimtes voor ku...

Ruimtes voor kunstwerken

Een ziekenhuis is bij uitstek een omgeving waar kunst op meerdere vlakken een rol kan spelen. De Stichting Vrienden Maasstad Ziekenhuis zamelt geld in ten behoeve van de aankoop van kunst. De totale kosten van dit project worden geschat op € 300.000,-.

Meer dan aankleding

Kunst kan een groot effect hebben op de werk- en leefomgeving van mensen. Een ziekenhuis is bij uitstek een omgeving waar kunst op meerdere vlakken een rol kan spelen. Niet alleen kleedt kunst het ziekenhuis aan, het geeft stof tot nadenken, het roept discussies op en het brengt afleiding. Kunst om te inspireren, om ruimte te accentueren en om rust te geven.

Uw eigen kunst aan de muur?

De Stichting Kunst Openbare Ruimte (SKOR) heeft zich verbonden aan het Maasstad Ziekenhuis, zal ons begeleiden en adviseren bij het aankopen van kunstobjecten passend in een zorginstelling. Zij participeren voor een belangrijk deel aan de realisatie van onze droom.

 

Maar hiermee zijn wij er nog niet. Om de verschillende ruimtes van kunst te kunnen voorzien hebben wij uw steun nog hard nodig. Als bedrijf of als instelling kunt u uw naam verbinden aan één van de aan te kopen kunstobjecten, of met een in te richten ruimte.

 

In het nieuwe Maasstad Ziekenhuis onderscheiden we vier soorten ruimtes: openbaar, semi-openbaar, privé en medisch technisch. Bij iedere ruimte hoort een kunstvorm. 

Openbaar

In een openbare ruimte komt iedereen elkaar tegen. Iedereen heeft toegang tot de kunstwerken. Het plein buiten, de hal, de magistrale (= verbindingsroute tussen de hal, de verschillende poliklinieken en de winkeltjes) en het auditorium zijn de openbare ruimtes van het ziekenhuis.

Kunstvorm               Blijvend, bijvoorbeeld een groot beeld of een schilderij
Totaalkosten            EUR 100.000,- 

Semi Openbaar

De naam zegt het al, deze ruimte is niet voor iedereen toegankelijk meer maar verschillende groepen mensen komen elkaar tegen, wachten samen, ondersteunen elkaar.  Hierbij moet u denken aan gangen, wachtruimtes en spreekkamers.

Kunstvorm               Afleidend, zoals videokunst of fotografie
Totaalkosten            EUR 100.000,-

Privé

Wanneer de patiënt opgenomen wordt, dan komt hij in aanraking met de privé-ruimtes van het ziekenhuis; de kamers. Kamers die voor korte of langere duur de kamer van de patiënt zal worden, een kamer die een rustgevende sfeer moet uitstralen.

Kunstvorm               Dienstbaar, bijvoorbeeld in de vorm van grafiek
Totaalkosten            EUR 50.000,-

Medisch Technisch

Tenslotte de operatiekamers, de kamers die eveneens in dienst staan van de patiënt, maar ook  van de medisch specialisten. De kamer moet dan ook rust uitstralen.

Kunstvorm               Dienstbaar, bijvoorbeeld in de vorm van grafiek

Totaalkosten            EUR 50.000,- 

 

 

Vriend worden

Magazine ontvangen


Zoeken